Pr. Stanislaw Winicki (1815-1822, 1828-1836)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Łukasz Dumiński (1822-1824)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Phlip Orzelski (1824-1827)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Józef Kalitowicz (1827-1828)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Maciej Tarnopolski (1828-1833)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Krzystof Sawicki (1836-1864)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Ștefan Rizi (1864-1866)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Alekasnder Szadurski (1866-1871)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Joseph Krop (1875-1888)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Anton Szydlowski (18891904)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Józef Piskorski (1833-1838)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Ignacy Sylwestrowicz (1838-1848)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Mikołaj Ćwikła (1848-1882)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Jacób Szardt (1882-1893)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Alexandrer Boos (1893-1899)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Episcop Iosif Kessler (1899-1903)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Episcop de Tiraspol (din 1903)
Pr. Emanuel Stang (1903-1916)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Valentin Hartmann (1923-1937)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Episcop Marcu Glaser (1916-1939)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Misiunea Catolică din Transnistria
Pr. Ioan Hondru (1907-1940)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Neprihănita Zămislire”, Ismail
Pr. Andrei Keller (1920-1922)
Parohia „Nașterea Sfintei Fecioare Maria”, Tighina
Pr. Mathias Szydagis (1905-1936)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Pr. Mihail Hellon (1926-1929)
Parohia „Sfântul Nicolae”, Hotin
Pr. Anton Pytlewski
Parohia Soroca
Pr. Hyacint Bock (1931-1944)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Bălți
Parohia Soroca
Pr. Bernhardt Leibham (1911-1934)
Parohia „Sfântul Iosif”, Crasna
Pr. Ioan Fuchs
Parohia „Înălțarea Sfintei Cruci”, Emmental
Episcop Walther Kampe (1935-1940)
Parohia „Înălțarea Sfintei Cruci”, Emmental
Pr. Francisc Krajewski (1939-1941)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Nicolai Szczurek (1916-1947)
Parohia Orhei
Parohia „Nașterea Sfintei Fecioare Maria”, Tighina
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Cazimir Lendzion (1948)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Bronislaw Chodanionek (1949-1973)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Vladislaw Zavalniuk (1974-1979)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Cazimir Sosnowski (1979-1984)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Anton Aglonietis (1984-1991)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Jan Rudnicki
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfânta Marta”, Slobozia-Rașcov
Pr. Damian Alucăcesei OFMConv (România) (2004-2011)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Krzysztof Andryszak (Polonia) (2012)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Ioan Blaj (România) (2001-2009)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfânta Fecioara Maria, Regina Rozariului”, Stârcea 
Parohia „Nașterea Sfîntului Ioan Botezătorul”, Glodeni
Pr. Clemens Bombek
Cancelaria Administraturii Apostolice a Moldovei
Pr. Eduard Cărare OFMConv (România) (2008-2010)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Stanislav-Ioan Cucharec (România) (1997-2008)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfântul Anton de Padova”, Creţoaia
Parohia „Sfânta Fecioara Maria, Regina Rozariului”, Stârcea 
Pr. Iosif Diac OFMConv (România) (2004-2008, 2017)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Carmil Duma (România) (2011)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Fechetă Daniel OFMConv (România)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Władislaw Jadowski SCJ (Polonia)
Parohia „Înălțarea Sfintei Cruci”, Tighina
Pr. Dariusz Kisiel (Polonia)
Parohia „Sfinții Arhangheli”, Bălți
Pr. Iulian-Eugen Kropp (România)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfinții Arhangheli”, Bălți
Pr. Aleksandr Mayzerov (Rusia)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Felix Malciuk (Republica Moldova) (1997-2012)
Parohia „Naşterea Sfintei Fecioare Maria”, Grigorăuca
Parohia „Sfinţii Arhangheli”, Bălţi
Parohia „Sfânta Ana”, Ungheni
Pr. Eugen Mateiaş (România) (2008-2011)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Medvedev Aleksandr (Rusia)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Damianus Ria Pay SVD (Indonezia)
Parohia „Preasfânta Inimă a lui Isus”, Stăuceni
Pr. Vladislav Pogrebnoi (Republica Moldova) (2003-2005)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Pr. Antonio Popescu (România) (2005-2013)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfânta Fecioara Maria, Regina Rozariului”, Stârcea 
Parohia „Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul”, Glodeni
Parohia „Sfânta Ana”, Ungheni
Parohia „Sfinții Arhangheli”, Bălți
Pr. Iosif Răchiteanu (România)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfinții Arhangheli”, Bălți
Parohia „Sfânta Fecioara Maria, Regina Rozariului”, Stârcea 
Pr. Liviu Romila OFMConv (România)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Henrik Soroka SCJ (Polonia)
Parohia „Sfânta Marta”, Slobozia-Rașcov
Mons. Alexander Suchan (Polonia)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Naşterea Sfintei Fecioare Maria”, Grigorăuca
Curia diecezană (vicar general)
Pr. Jacek Trikoszko SDB (Polonia) (2005-2013)
Parohia „Sfânta Fecioară Maria, Ajutorul creştinilor”, Chişinău
Pr. Oliver Vrănescu (Republica Moldova) (1997-2008)
Parohia „Sfântul Anton de Padova”, Creţoaia
Curia diecezană (cancelar, secretar episcopal)
Pr. Klaus Kniffki SVD (Germania) (1996-2013)
Parohia „Preasfânta Inimă a lui Isus”, Stăuceni
Pr. Hiani Motofaga SVD (Fiji) (2010-2013)
Parohia „Preasfânta Inimă a lui Isus”, Stăuceni
Pr. Dmitri Zelinski SCJ
Parohia „Sfânta Treime”, Tiraspol
Parohia „Sfânta Marta”, Slobozia-Rașcov
Pr. Alfred Weiss (Austria)
Caritas Moldova
Kolping Moldova
Pr. Roman Czajka SVD (2013-2018) (Polonia)
Parohia „Preasfânta Inimă a lui Isus”, Stăuceni
Pr. Cristian Diac OFMConv (România)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Sebastian Diac OFMConv  (România)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Eduard Enășcuț OFMConv  (România)
Parohia „Sfântul Francisc de Assisi”, Râșcani
Parohia „Divina Îndurare”, Cupcini
Pr. Serghei Plugaru SCJ (2018)
Parohia „Sfântul Caietan”, Rașcov
Pr. Andrei Oleinic SCJ (2014-2018)
Parohia „Sfânta Marta”, Slobozia-Rașcov
Pr. Gianfranco Ferrari SDB (2014-2017) (Italia)
Parohia „Sfânta Fecioară Maria, Ajutorul Creștinilor”, Chișinău
Pr. Janusz Ulatowski SDB (Polonia)
Parohia „Sfânta Fecioară Maria, Ajutorul Creștinilor”, Chișinău
Pr. Peter Strango (2015-2018) (România)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău 
Calea Neocatecumenală
Pr. Tiziano Baracco SDB (2014-2019) (Italia)
Parohia „Sfânta Fecioară Maria, Ajutorul Creștinilor”, Chișinău
Pr. Ștefan Socaciu (1992-2020) (România)
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Parohia „Sfânta Fecioară Maria, Regina Rozariului”, Stârcea
Parohia „Nașterea Sfintei Fecioare Maria”, Grigorăuca
Parohia „Sfântul Alois Scrosoppi”, Chișinău
Pr. Vivian Furtado SVD (2003-2008, 2013-2020) (India)
Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, Orhei
Parohia „Preasfânta Inimă a lui Isus”, Stăuceni
Mons. dr. Benone Farcaș (1994-2015)
Parohia „Sfântul Anton de Padova”, Crețoaia
Parohia „Providența Divină”, Chișinău
Curia diecezană (cancelar, vicar general, vicar judecătoresc)